0

DTE – Innowacyjny sprzęt do warsztatu samochodowego

08.12.2021

DTE – Innowacyjny sprzęt do warsztatu samochodowego

Historia marki

Korzenie firmy sięgają 1995 roku, kiedy to na rynku pojawiły się pierwsze produkty z logo Delta Tech Electronics. Od samego początku firma koncentruje się na nowatorskim wykorzystaniu możliwości elektroniki w zakresie diagnostyki pojazdów.

Do pierwszych oferowanych urządzeń należały rozwiązania obejmujące takie obszary jak: testowanie układów zapłonowych, symulatory czujników czy testery grubości lakieru.

Wyposażenie warsztatu samochodowego

W ofercie firmy znajdziemy profesjonalne narzędzia wspierające pracę każdego warsztatu. Jako producent staramy się tworzyć urządzenia o unikalnych funkcjonalnościach. Naszym celem jest wyposażenie warsztatów w nowoczesne narzędzia, których używanie da im przewagę na rynku.

Zamiast wyrzucać naprawiaj

Dzięki możliwości testowania mamy możliwość regeneracji podzespołów takich jak: pompy wtryskowe, wtryskiwacze, turbosprężarki, alternatory czy przepustnice. Często producent oryginalnie nie przewidywał takiej możliwości, jednak dzięki determinacji i stworzeniu odpowiednich narzędzi stało się to możliwe.

Regeneracja jest eko

Podzespoły regenerowane to nie tylko niższa cena, ale także oszczędność zasobów i ograniczenie w produkcji odpadów.

common_rail

Testowanie wtryskiwaczy i pomp

Linia produktów związanych z testowaniem pompowtryskiwaczy, wtryskiwaczy i pomp Common Rail obejmuje urządzenia przeznaczone do modernizacji istniejących oraz budowy indywidualnych stanowisk probierczych. Znajdziemy tutaj testery wtryskiwaczy (ICR-4 i InEx-2), tester elektronicznie sterowanych pomp (TCR-4) oraz przepływomierze do pomp i wtryskiwaczy (PFM-2, IFM-2).

Krok milowy w diagnostyce układów Common Rail

Przyglądając się z bliska problemom warsztatów z diagnostyką nowoczesnych układów wtryskowych zaproponowaliśmy wyjątkowy tester – urządzenie EDIA-PRO. Ta innowacyjna metoda oparta o pomiar oscyloskopowy pozwala na optymalizację procesu napraw i wskazanie problematycznych części w sposób szybki i bezinwazyjny.

Oscyloskopy dla warsztatu

Upowszechnienie się elektroniki sprawiło, że oscyloskopy dołączyły do niezbędnych narzędzi w warsztacie. Obecna oferta obejmuje zarówno prosty oscyloskop DM-1 – wytrzymałe narzędzie zapewniające podstawowy poziom pomiarów, jak również zaawansowany Scope DT – wyposażony w cztery kanały, którego możliwości zwrócą uwagę specjalistów.

Testery dla każdego

Mechanik znajdzie w naszej ofercie solidne narzędzia w atrakcyjnych cenach.

Tester akumulatorów

Tester DBT-12+ to nowoczesny tester akumulatorów, który pozwala na zaawansowane testy układów ładowania i rozruchu. Wynik testu nie ogranicza się do tego czy akumulator jest w porządku, ale pozwoli na wyszukiwanie problemów z alternatorem i rozrusznikiem bądź instalacją elektryczną.

Czujniki można testować

Dobry tester to podstawa. Mając QST-5 można sprawdzić wiele czujników na każdym etapie pracy silnika od czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym, przez czujniki wału korbowego czy wałka rozrządu, aż po czujniki temperatury czy ciśnienia w obrębie układu wydechowego.

Pamiętajmy też o czujnikach ABS, stanowiących ważną część nowoczesnego układu hamulcowego. Testując czujniki unikamy niepotrzebnych wydatków związanych z wymianą części metodą prób i błędów.

Wtryskiwacze pod kontrolą

Badać wtryskiwacze można w każdym warsztacie. Testując elektrycznie wtryski testerem SIT-12 część usterek można wykryć na miejscu, bez demontażu ani ponoszenia dodatkowych kosztów. To proste w obsłudze urządzenie pozwoli na przeprowadzenie kilku testów w zależności od rodzaju wtryskiwacza.

Strefa turbo

Oferta urządzeń dla warsztatów zajmujących się regeneracją turbosprężarek obejmuje zestaw specjalistycznych narzędzi niezbędnych w pracy z tymi podzespołami. Tester VNTT-PRO daje możliwość testowania szerokiej gamy sterowników. Programator TurboProg pozwala na konfigurowanie i kopiowanie ustawień w zakresie kompatybilnych części. TP-TACT integruje te funkcje stanowiąc ważne wyposażenie dla osoby oferującej usługi regeneracji podzespołów turbo.

Testery do warsztatu samochodowego przyszłości

Coraz większy stopień złożoności pojazdów oraz rosnące znaczenie elektroniki i oprogramowania wymusi powstanie warsztatów diagnostycznych, skupionych na samym wykryciu usterki i ustaleniu zakresu prac związanych z jej usunięciem.

Dla specjalistów

W takim warsztacie znajdą pracę specjaliści z zakresu elektroniki i informatyki pojazdowej. Także wyposażenie i narzędzia warsztatowe będą nieco inne niż stereotypowe.

Centra diagnostyki samochodowej

Trudno sobie wyobrazić warsztat samochodowy bez podnośnika. Wyposażenie warsztatów diagnostycznych będzie skupione na specjalistycznych urządzeniach. Nie znajdziemy tutaj spawarki bo nikt nie będzie spawał tłumików. Konieczne okażą się liczne testery diagnostyczne i komplet materiałów obejmujących także oprogramowanie wspierające diagnostykę.

Oczywiście podnośnik hydrauliczny znajdzie zastosowanie w takim warsztacie, podobnie jak meble, klucze czy śrubokręty. Wkrętaki czy klucz okażą się niezbędne choćby do zdjęcia osłony chroniącej osprzęt silnika.

Znajdź rozwiązania dla swojego warsztatu

Zapraszamy do poznania oferty DTE. Nasze produkty możesz nabyć bezpośrednio od producenta przez sklep bądź w ofercie dystrybutorów.

Nasza strona to miejsce gdzie znajdziesz nie tylko informacje o produktach, ale także cenne wskazówki diagnostyczne oraz inne materiały dotyczące pracy z urządzaniami. Warto rozważyć utworzenie konta, które pozwoli na pobranie za darmo oprogramowania i dostęp do materiałów dotyczących danego urządzenia. Można także otrzymywać powiadomienia dotyczące aktualizacji produktów, bądź nowości w ofercie.

Poznaj nas

W razie pytań zapraszamy do kontaktu w dogodny sposób za pomocą wiadomości e-mail, telefonicznie bądź za pośrednictwem czatu czy Facebooka.

 

Autor: Inżynier Produktu Piotr Libuszowski

Polecane

06.12.2023
Testery akumulatorów – dlaczego pokazują różne wyniki?
Na rynku istnieje szeroka oferta urządzeń do testowania akumulatorów reprezentujących różne sp...
11.07.2023
Jak sprawdzić czujnik z protokołem SENT?
Choć od pojawienia się w popularnych modelach nowego standardu czujników minęło już kilka lat,...
04.04.2023
Diagnostyka układu klimatyzacji – przydatne narzędzia
Wiosna to czas kiedy tradycyjnie kierowcy przypominają sobie o układzie klimatyzacji i koniecznoś...
07.02.2023
Jak sprawdzić MAP sensor z QST-5?
Czujniki MAP należą do podstawowych czujników jakie od lat są obecne w pojazdach. W poniższym t...
01.12.2022
Jak sprawdzić ciśnienie w Common Rail?
Istnieją różne metody pomiaru ciśnienia paliwa w układzie Common Rail. W poniższym tekście pr...
11.10.2022
Jak sprawdzić czujnik temperatury spalin
Jak sprawdzić czujnik temperatury spalin Choć ukryte przed wzrokiem, czujniki temperatury spalin (...
08.09.2022
Sposób na drogie naprawy diesla
Swoją popularność wśród polskich kierowców silniki diesla zawdzięczają przede wszystkim niż...
16.08.2022
Miękkie hybrydy w warsztacie
Miękkie hybrydy (ang. Mild Hybrid Electric Vehicle – MHEV) to jedno z najtańszych i najprost...
21.07.2022
Ekologia w warsztacie samochodowym
Wielu osobom rozwiązania ekologiczne w branży warsztatowej kojarzą się głównie z mnożącymi s...
30.06.2022
Jak zarobić na akumulatorach w warsztacie
Mimo iż warsztat mechaniczny coraz częściej jest miejscem wymiany akumulatora, nadal wielu klient...
07.06.2022
Sprawdzanie cewki wtryskiwacza multimetrem i SIT-12
Dla wielu osób stwierdzenie że pomiary wykonywane różnymi przyrządami mogą dać wyniki różni...
19.05.2022
Testujemy alternator sterowany ECU
Zadaniem alternatora jest produkcja energii elektrycznej w samochodzie z napędem spalinowym. Stanow...
21.04.2022
Sprawdzanie diesla przed zakupem
Wybór auta używanego to skomplikowane zagadnienie, obejmujące zarówno osobiste preferencje, moż...
22.03.2022
Kody błędów samochodowych jak odczytać i interpretować
Kody błędów (DTC – Diagnostic Trouble Code) to określony równolegle przez normy SAE J2012...
01.03.2022
Czujniki ABS – rodzaje i diagnostyka uszkodzeń
Czujniki prędkości obrotowej kół są ważnym elementem niezbędnym do działania systemów takic...

Dlaczego my?

Ponad 25 lat doświadczenia
Ponad 25 letnie doświadczenie w branży automotive daje nam pozycję Eksperta, który wyznacza trendy w innowacyjnej diagnostyce samochodowej. Naszą największa dumą są setki zadowolonych klientów oraz liczne nagrody branżowe.
Innowacje w każdym warsztacie
Wspieramy warsztaty samochodowe w rozwoju poprzez edukację i szkolenia, dzięki którym przełamujemy bariery w podejmowaniu pracy z nowoczesnym sprzętem do diagnostyki samochodowej
Zawsze blisko klienta
Nasze wartości inspirują nas do tworzenia urządzeń, które kreują nową rzeczywistość warsztatową, dając mechanikom poczucie bezpieczeństwa, możliwość rozwoju zawodowego, samodzielność i podnoszenie zysków.

O firmie

DeltaTech Electronics to polski producent i ekspert w branży automotive, który na bazie ponad 25 lat doświadczenia wyznacza trendy w innowacyjnej diagnostyce samochodowej.
To, co nadaje rytm naszej pracy, to wsłuchiwanie się w potrzeby klientów oraz śledzenie aktualnych problemów, z którymi mierzą się warsztaty samochodowe. Owocem tego jest oferta skrojona idealnie „na miarę” ich oczekiwań.

Cały cykl życia produktów od momentu projektowania rozwiązań, poprzez produkcję, kontrolę jakości i opiekę posprzedażową odbywa się w Firmie. Jakość tego procesu dokumentują liczne nagrody branżowe.
Naszą dumą jest szybkie wsparcie techniczne, polska jakość oraz setki zadowolonych klientów. Firma współpracuje z kluczowymi dystrybutorami w branży motoryzacyjnej.

Czytaj więcej

2021 - 2023 DeltaTech Electronics All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykorzystujemy pliki cookie, aby personalizować treści i reklamy, oferować funkcje mediów społecznościowych oraz analizować nasz ruch. Udostępniamy również informacje o Twoim korzystaniu z naszej strony naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklamy i analiz.
View more
Accept